High school lineup

(JV at 6 p.m. unless noted)

Monday

Girls basketball

Harrison Central at Union Local, 7 p.m. (V)

Wellsville at Toronto

Bellaire at Buckeye Local

Indian Creek at St. Clairsville

Martins Ferry at Edison

Boys basketball

Martins Ferry at Steubenville

Swimming

Catholic Central at Pentathalon Invite at Wheeling Jesuit, tba

Thursday

Girls basketball

East Liverpool at Oak Glen

Indian Creek at John Marshall

Boys basketball

Indian Creek at Weir

Wrestling

Oak Glen at Steubenville, 6 p.m.

Jan. 3

Boys basketball

Edison at Bellaire

Brooke at Morgantown

Cameron at Toronto

Girls basketball

University at Brooke

Wrestling

Harrison Central at Big Dawg Duals, tba

Saturday

Girls basketball

Harrison Central at Beaver Local

Madonna at Oak Glen

Steubenville at Edison

Weir at Burgettstown, 2:30 p.m. (V)

Boys basketball

Catholic Central at Steubenville

Indian Creek at St. Clairsville

Weir at Burgettstown, 8:30 p.m. (V)

Wrestling

Harrison Central at Big Dawg Duals, tba

Oak Glen at Wheeling Park, noon

Edison at Nelson Yorkville Tournament, 9 a.m.

Madonna at Tri-State Tournament, 10 a.m.

Weir at Cameron Tournament. 10 a.m.

High school lineup

Today

Girls basketball

Rhodes at Steubenville, 1 p.m.

JCCS at Cheswick, 1 p.m. (V)

Beaver Local at Oak Glen, 6 p.m. (V)

Madonna, Catholic Central at Undo’s Tournament, tba

Boys basketball

JCCS at Cheswick, 2:30 p.m. (V)

Steubenville at Potter Classic, 6 p.m. (V)

Indian Creek at Carrollton

Buckeye Local at Minerva

Madonna at Bridgeport

Beaver Local at Oak Glen, 7:30 p.m. (V)

Brooke at Fairmont Senior

Catholic Central at Undo’s Tournament, tba

Harrison Central at Shadyside

Wrestling

Brooke at Steve DeAugustino Classic, 9 a.m.

Oak Glen, Buckeye Local, Toronto, Harrison Central at America’s Best Value Tournament, 9 a.m.

Steubenville, Indian Creek, Buckeye Local at Wheeling Park Duals, 9:30 a.m.

Swimming

Weir at Brooke Invitational, 11:30 a.m.

Catholic Central at West Allegheny Invitational, tba

Monday

Girls basketball

Wellsville at Toronto

Bellaire at Buckeye Local

Indian Creek at St. Clairsville

Martins Ferry at Edison

Harrison Central at Union Local

Boys basketball

Martins Ferry at Steubenville

Swimming

Catholic Central at Pentathalon Invite at Wheeling Jesuit, tba

Thursday

Girls basketball

East Liverpool at Oak Glen

Indian Creek at John Marshall

Boys basketball

Indian Creek at Weir

Wrestling

Oak Glen at Steubenville, 6 p.m.

Jan. 3

Boys basketball

Edison at Bellaire

Brooke at Morgantown

Cameron at Toronto

Girls basketball

University at Brooke

Wrestling

Harrison Central at Big Dawg Duals, tba

Saturday, Jan. 4

Girls basketball

Harrison Central at Beaver Local

Madonna at Oak Glen

Steubenville at Edison

Weir at Burgettstown, 2:30 p.m. (V)

Boys basketball

Catholic Central at Steubenville

Indian Creek at St. Clairsville

Weir at Burgettstown, 8:30 p.m. (V)

Wrestling

Harrison Central at Big Dawg Duals, tba

Oak Glen at Wheeling Park, noon

Edison at Nelson Yorkville Tournament, 9 a.m.

Madonna at Tri-State Tournament, 10 a.m.

Weir at Cameron Tournament. 10 a.m.

High school lineup

(JV at 6 p.m. unless noted)

Today

Monday

Girls basketball

Steubenville at Buckeye Local

Oak Glen at Harrison Central

Indian Creek at Cambridge

Toronto at Linsly

Boys basketball

Edison at Southern Local

Swimming

Martins Ferry at Brooke, 6:30 p.m.

Friday

Girls basketball

Brooke at Parkersburg South, Noon

Madonna, Catholic Central at Undo’s Tournament, tba

JCCS at East Richland, 5:45 p.m. (V)

Boys basketball

Steubenville at Potter Classic, 6 p.m. (V)

JCCS at East Richland, 7 p.m. (V)

Edison at Indian Creek

Madonna at Weir

Southern Local at Oak Glen

Brooke at Robert C. Byrd

Catholic Central at Undo’s Tournament, tba

Wrestling

Brooke at Steve DeAugustino Classic, 9 a.m.

Steubenville, Indian Creek, Buckeye Local at Wheeling Park Duals, 9:30 a.m.

Oak Glen, Buckeye Local, Toronto at America’s Best Value Tournament, tba

Edison, Indian Valley at Sandy Valley, 6 p.m.

Saturday

Girls basketball

Rhodes at Steubenville, 1 p.m.

JCCS at Cheswick, 1 p.m. (V)

Beaver Local at Oak Glen, 6 p.m. (V)

Madonna, Catholic Central at Undo’s Tournament, tba

Boys basketball

JCCS at Cheswick, 2:30 p.m. (V)

Steubenville at Potter Classic, 6 p.m. (V)

Indian Creek at Carrollton

Buckeye Local at Minerva

Madonna at Bridgeport

Beaver Local at Oak Glen, 7:30 p.m. (V)

Brooke at Fairmont Senior

Catholic Central at Undo’s Tournament, tba

Harrison Central at Shadyside

Wrestling

Brooke at Steve DeAugustino Classic, 9 a.m.

Oak Glen, Buckeye Local, Toronto at America’s Best Value Tournament, 9 a.m.

Steubenville, Indian Creek, Buckeye Local at Wheeling Park Duals, 9:30 a.m.

Swimming

Weir at Brooke Invitational, 11:30 a.m.

Catholic Central at West Allegheny Invitational, tba

Monday, Dec. 30

Girls basketball

Wellsville at Toronto

Bellaire at Buckeye Local

Indian Creek at St. Clairsville

Martins Ferry at Edison

Harrison Central at Union Local

Boys basketball

Martins Ferry at Steubenville

Swimming

Catholic Central at Pentathalon Invite at Wheeling Jesuit, tba

High school lineup

(JV at 6 p.m. unless noted)

Today

Girls basketball

Steubenville at East Liverpool, 11 a.m.

Jefferson County Christian at Madonna, 11 a.m. (V)

Toronto at Bishop Donahue, Noon

Boys basketball

Jefferson County Christian at St. John Central, 2:30 p.m. (V)

Madonna vs. Valley at Cameron, 3 p.m. (V)

Indian Creek at Brooke

East Liverpool at Oak Glen

Wrestling

Carrollton at Steubenville, 10 a.m.

Morgantown, Fairmont Senior, Roane County at Oak Glen, Noon

Brooke, Preston, Ripley at John Marshall, Noon

Swimming

Catholic Central at Jinglebell Invitational, tba

Monday

Girls basketball

Steubenville at Buckeye Local

Oak Glen at Harrison Central

Indian Creek at Cambridge

Toronto at Linsly

Boys basketball

Edison at Southern Local

Swimming

Martins Ferry at Brooke, 6:30 p.m.

Friday

Girls basketball

Brooke at Parkersburg South, Noon

Madonna, Catholic Central at Undo’s Tournament, tba

JCCS at East Richland, 5:45 p.m. (V)

Boys basketball

Steubenville at Potter Classic, 6 p.m. (V)

JCCS at East Richland, 7 p.m. (V)

Edison at Indian Creek

Madonna at Weir

Southern Local at Oak Glen

Brooke at Robert C. Byrd

Catholic Central at Undo’s Tournament, tba

Wrestling

Brooke at Steve DeAugustino Classic, 9 a.m.

Steubenville, Indian Creek, Buckeye Local at Wheeling Park Duals, 9:30 a.m.

Oak Glen, Buckeye Local, Toronto at America’s Best Value Tournament, tba

Edison, Indian Valley at Sandy Valley, 6 p.m.

Saturday, Dec. 28

Girls basketball

Rhodes at Steubenville, 1 p.m.

JCCS at Cheswick, 1 p.m. (V)

Beaver Local at Oak Glen, 6 p.m. (V)

Madonna, Catholic Central at Undo’s Tournament, tba

Boys basketball

JCCS at Cheswick, 2:30 p.m. (V)

Steubenville at Potter Classic, 6 p.m. (V)

Indian Creek at Carrollton

Buckeye Local at Minerva

Madonna at Bridgeport

Beaver Local at Oak Glen, 7:30 p.m. (V)

Brooke at Fairmont Senior

Catholic Central at Undo’s Tournament, tba

Harrison Central at Shadyside

Wrestling

Brooke at Steve DeAugustino Classic, 9 a.m.

Oak Glen, Buckeye Local, Toronto at America’s Best Value Tournament, 9 a.m.

Steubenville, Indian Creek, Buckeye Local at Wheeling Park Duals, 9:30 a.m.

Swimming

Weir at Brooke Invitational, 11:30 a.m.

Catholic Central at West Allegheny Invitational, tba

Monday, Dec. 30

Girls basketball

Wellsville at Toronto

Bellaire at Buckeye Local

Indian Creek at St. Clairsville

Martins Ferry at Edison

Harrison Central at Union Local

Boys basketball

Martins Ferry at Steubenville

Swimming

Catholic Central at Pentathalon Invite at Wheeling Jesuit, tba

High school lineup

(JV at 6 p.m. unless noted)

Monday

Girls basketball

Brooke at Steubenville

Harrison Central at Indian Creek

Magnolia at Oak Glen

St. Clairsville at Buckeye Local

Clay-Battelle at Madonna

Weir at Catholic Central

Edison at Bellaire

Swimming

Edison, Weir at Brooke, 5:30 p.m.

St. Clairsville at Catholic Central, 5:30 p.m.

Barnesville at Steubenville, 6 p.m.

Tuesday

Girls basketball

Buckeye Local at Brooke

Boys basketball

Mooney at Steubenville

Bellaire at Indian Creek

Catholic Central at Oak Glen

St. Clairsville at Buckeye Local

John Marshall at Weir

Martins Ferry at Harrison Central

Toronto at Beaver Local

Edison at Union Local

Swimming

Bellaire, Beaver Local at Brooke, 5:30 p.m.

Wednesday

Wrestling

Toronto, Wellsville at Indian Creek, 5:30 p.m.

Oak Glen, Steubenville at Edison, 6 p.m.

Harrison Central at Buckeye Local, 6 p.m.

Girls basketball

Edison at Steubenville

Weir at East Liverpool

Catholic Central at Conotton Valley

Boys basketball

St. John Central at Madonna, 7 p.m. (V)

Buckeye Local at Oak Glen

Parkersburg at Brooke

Swimming

Catholic Central, Edison at Steubenville, 6 p.m.

Thursday

Girls basketball

Union Local at Indian Creek

Oak Glen at Toronto

Buckeye Local at Edison

Bellaire at Harrison Central

Swimming

Steubenville at Brooke, 6 p.m.

St. Clairsville at Edison, 6 p.m.

Wrestling

Madonna, Catholic Central at Bishop Donahue, 6 p.m.

Friday

Boys basketball

Madonna at Catholic Central

Buckeye Local at Edison

Conotton Valley at Toronto

Indian Creek at Union Local

Harrison Central at St. Clairsville

Brooke at South Charleston

Swimming

Weir at Salem Invitational, 7 p.m.

Wrestling

Toronto, Bellaire at Shadyside, 6 p.m.

Saturday

Girls basketball

Steubenville at East Liverpool, 11 a.m.

Toronto at Bishop Donahue, Noon

Jefferson County Christian at Madonna, 1 p.m. (V)

Boys basketball

Indian Creek at Brooke

Madonna vs. Valley at Cameron, 3 p.m. (V)

East Liverpool at Oak Glen

Wrestling

Carrollton at Steubenville, 10 a.m.

Morgantown, Fairmont Senior, Roane County at Oak Glen, Noon

Brooke, Preston, Ripley at John Marshall, Noon

Swimming

Catholic Central at Jinglebell Invitational, tba

Monday, Dec. 23

Girls basketball

Steubenville at Buckeye Local

Oak Glen at Harrison Central

Indian Creek at Cambridge

Toronto at Linsly

Boys basketball

Edison at Southern Local

Swimming

Martins Ferry at Brooke, 6:30 p.m.

Friday, Dec. 27

Girls basketball

Brooke at Parkersburg South, Noon

Madonna, Catholic Central at Undo’s Tournament, tba

JCCS at East Richland, 1 p.m. (V)

Boys basketball

JCCS at East Richland, 3 p.m. (V)

Steubenville at Potter Classic, 6 p.m. (V)

Edison at Indian Creek

Madonna at Weir

Souther Local at Oak Glen

Brooke at Robert C. Byrd

Catholic Central at Undo’s Tournament, tba

Wrestling

Brooke at Steve DeAugustino Classic, 9 a.m.

Steubenville, Indian Creek, Buckeye Local at Wheeling Park Duals, 9:30 a.m.

Oak Glen, Buckeye Local, Toronto at America’s Best Value Tournament, tba

Edison, Indian Valley at Sandy Valley, 6 p.m.

Saturday, Dec. 28

Girls basketball

Rhodes at Steubenville, 1 p.m.

JCCS at Cheswick, 1 p.m. (V)

Beaver Local at Oak Glen, 6 p.m. (V)

Madonna, Catholic Central at Undo’s Tournament, tba

Boys basketball

JCCS at Cheswick, 2:30 p.m. (V)

Steubenville at Potter Classic, 6 p.m. (V)

Indian Creek at Carrollton

Buckeye Local at Minerva

Madonna at Bridgeport

Beaver Local at Oak Glen, 7:30 p.m. (V)

Brooke at Fairmont Senior

Catholic Central at Undo’s Tournament, tba

Harrison Central at Shadyside

Wrestling

Brooke at Steve DeAugustino Classic, 9 a.m.

Oak Glen, Buckeye Local, Toronto at America’s Best Value Tournament, 9 a.m.

Steubenville, Indian Creek, Buckeye Local at Wheeling Park Duals, 9:30 a.m.

Swimming

Weir at Brooke Invitational, 11:30 a.m.

Catholic Central at West Allegheny Invitational, tba

Monday, Dec. 30

Girls basketball

Wellsville at Toronto

Bellaire at Buckeye Local

Indian Creek at St. Clairsville

Martins Ferry at Edison

Harrison Central at Union Local

Boys basketball

Martins Ferry at Steubenville

Swimming

Catholic Central at Pentathalon Invite at Wheeling Jesuit, tba

High school lineup

Today

Girls basketball

Wheeling Park at Catholic Central, Noon

Weir at North Marion, Noon

Madonna at Bishop Donahue

Beaver Local at Harrison Central

Boys basketball

Weir at North Marion, 4 p.m.

Martins Ferry at Edison

East Liverpool at Oak Glen

Brooke at St. Clairsville

Wrestling

Weir at Malvern Invitational, 7:30 p.m.

Indian Creek, Edison at Hoppel Invitational, 9 a.m.

Toronto at Tyler Consolidated Invitational, 9 a.m.

Brooke Classic, 10 a.m.

Oak Glen at John Marshall Duals, 10 a.m.

Buckeye Local at North Coast Classic, 10 a.m.

Steubenville at NCH Holiday Invitational, tba

High school lineup

Monday, Dec. 9

Girls basketball

Buckeye Local at Indian Creek

Catholic Central at Oak Glen

Weir at Steubenville

Toronto at Madonna

St. Clairsville at Edison

Harrison Central at Martins Ferry

Boys basketball

St. Clairsville at Indian Creek

Propel School at JCCS, 6 p.m. (V)

Boys basketball

Propel School at JCCS, 7:30 p.m. (V)

Swimming

St. John Central, Weir at Steubenville, 6 p.m.

East Liverpool at Edison, 6 p.m.

Tuesday, Dec. 10

Girls basketball

John Marshall at Brooke, 5:45 p.m.

Boys basketball

JCCS at St. John Central, 6 p.m. (V)

Oak Glen at Weir

Catholic Central at Toronto

Indian Creek at Buckeye Local

Steubenville at John Marshall

Edison at Beaver Local

Harrison Central at Union Local

Swimming

St. Clairsville at Brooke, 5:30 p.m.

Wednesday, Dec. 11

Wrestling

Catholic Central, Weir at Indian Creek, 5:30 p.m.

Edison, Buckeye Local at Union Local, 5:30 p.m.

Weir, Clay-Battelle at Toronto, 6 p.m.

Brooke, Wheeling Park at Morgantown, 6 p.m.

Girls basketball

Bridgeport at Buckeye Local

Swimming

East Liverpool at Brooke, 5:30 p.m.

Bellaire, Beaver Local at Steubenville, 6 p.m.

Thursday, Dec. 12

Girls basketball

Jefferson County Christian at Toronto, 6 p.m. (V)

Steubenville at Catholic Central

Bridgeport at Madonna

Edison at Harrison Central

Indian Creek at Martins Ferry

Weir at Magnolia

Brooke at East Liverpool

Boys basketball

John Marshall at Oak Glen, 5:45 p.m.

Swimming

Edison, Catholic Central, Bellaire at Stratton, 6 p.m.

Friday, Dec. 13

Girls basketball

Steubenville at Youngstown East, 5 p.m.

JCCS at Heartland Christian, 6 p.m. (V)

Boys basketball

East Liverpool at Steubenville

Bridgeport at Toronto

Beaver Local at Catholic Central

St. Clairsville at Edison

Indian Creek at Harrison Central

Buckeye Local at Martins Ferry

Brooke at Parkersburg South

JCCS at Heartland Christian, 7:30 p.m. (V)

Wrestling

Brooke Classic, 4 p.m.

Buckeye Local at North Coast Classic, 4 p.m.

Steubenville at NCH Holiday Invitational, tba

Saturday, Dec. 14

Girls basketball

Wheeling Park at Catholic Central, Noon

Weir at North Marion, Noon

Madonna at Bishop Donahue

Beaver Local at Harrison Central

Boys basketball

Weir at North Marion, 4 p.m.

East Liverpool at Oak Glen

Brooke at St. Clairsville

Wrestling

Weir at Malvern Invitational, 7:30 p.m.

Indian Creek, Edison at Hoppel Invitational, 9 a.m.

Toronto at Tyler Consolidated Invitational, 9 a.m.

Brooke Classic, 10 a.m.

Oak Glen at John Marshall Duals, 10 a.m.

Buckeye Local at North Coast Classic, 10 a.m.

Steubenville at NCH Holiday Invitational, tba