High school lineup

(At 5:30 p.m. unless noted)

Monday

Boys Soccer

OVAC Cup

at Brooke

Catholic Central vs. East Liverpool, 5 p.m.

Steubenville vs. Linsly, 7 p.m.

Regular season

Edison at John Marshall

Girls Soccer

Wheeling Central at Weir, 7 p.m.

Golf

Ohio Sectional Tournament at River Greens

Weir, John Marshall, Trinity at Speidel, 4 p.m.

Volleyball

Beaver Local at Steubenville, 4:30 p.m. (freshmen)

East Liverpool at Buckeye Local, 4:30 p.m. (freshmen)

Burgettstown at Weir, 5 p.m.

Union Local at Harrison Central, 5 p.m.

Indian Creek at Oak Glen

Bishop Donaue at Toronto

Edison at Martins Ferry

Madonna at Valley, 6:15 p.m.

Tuesday

Girls Soccer

OVAC Cup

at St. Clairsville

Morgantown vs. Parkersburg South, 5 p.m.

Linsly vs. Wheeling Central, 7 p.m.

Golf

Brooke, Beaver Local, Wheeling Park at Madonna, 3:30 p.m.

Volleyball

Catholic Central at Big Red, 4:30 p.m. (freshmen)

Edison at Indian Creek, 5 p.m.

Brooke at Buckeye Local, 5 p.m.

Harrison Central at St. Clairsville, 5 p.m.

Wheeling Central at Madonna

Wednesday

Boys Soccer

OVAC Cup

at Brooke

Morgantown vs. Weir, 5 p.m.

Wheeling Park vs. St. Clairsville, 7 p.m.

Regular season

John Marshall at Indian Creek, 6 p.m.

Girls Soccer

Weir at East Liverpool, 7 p.m.

Volleyball

Toronto at Catholic Central, 5 p.m.

Brooke at Wheeling Park, 5 p.m.

Thursday

Girls Soccer

OVAC Cup

at St. Clairsville

Wheeling Park vs. St. Clairsville, 5 p.m.

Brooke vs. Madonna, 7 p.m.

Regular season

Indian Creek at Tyler Consolidated, 5 p.m.

Steubenville at Magnolia

Cambridge at Harrison Central

Boys Soccer

Harrison Central at Edison, 5 p.m.

Jefferson County Christian at Oak Glen, 6 p.m.

Golf

Oak Glen, John Marshall at Weir, 3:30 p.m.

Volleyball

East Liverpool at Steubenville, 4:30 p.m. (freshmen)

Indian Creek at Weir, 5 p.m.

Conotton Valley at Catholic Central, 5 p.m.

Bellaire at Harrison Central, 5 p.m.

Oak Glen at Edison

Buckeye Local at Union Local

Paden City, Toronto at Linsly, 5:30 p.m.

Madonna at Cameron, 6 p.m.

Friday

Football

Massillon at Big Red

Cameron at Madonna

Union Local at Edison

Brooke at Wheeling Park

Bellaire at Buckeye Local

Toronto at Shadyside

Harrison Central at Martins Ferry

Indian Creek at St. Clairsville, 7:30 p.m.

Weir at Liberty Harrison, 7:30 p.m.

Saturday

Football

Oak Glen at Catholic Central, 1:30 p.m.

Soccer

OVAC Cup

at Wheeling Island Stadium

Girls

Tuesday’s winners, 10 a.m.

Thursday’s winners, noon

Boys

Monday’s winners, 2 p.m.

Wednesday’s winners, 4 p.m.

Boys regular season

Minerva at Indian Creek, 11 a.m.

Harrison Central at Beaver Local, 1 p.m.

Oak Glen at East Fairmont, 1 p.m.

Girls regular season

Oak Glen at East Fairmont, 9 a.m.

Harrison Central at Beaver Local, 11 a.m.

Magnolia at Weir, 11 a.m.

Cambridge at Indian Creek, 3 p.m.

Golf

St. Marys at Madonna, 2 p.m.

Cross Country

Indian Creek, Buckeye Local at Cambridge Invitational, 8:30 a.m.

Brooke, Oak Glen at John Marshall Invitational, 10 a.m.

High school lineup

Monday

Golf

Weir at Toronto, 3:30 p.m.

Brooke, Buckeye Local at Edison, 3:30 p.m.

Volleyball

Brooke at Weir

Buckeye Local at Bellaire, 5:30 p.m.

Toronto at Bishop Donahue, 5:30 p.m.

Girls soccer

John Marshall at Brooke

Weir at Catholic Central, 5:30 p.m.

Boys soccer

Brooke at John Marshall

Tuesday

Golf

OVAC Class 1A, 2A at Crispin Golf Course, 9:30 a.m.

OVAC Class 4A at Jones Course, 9:30 a.m.

Catholic Central at Indian Creek, 3:30 p.m.

Volleyball

Edison at Steubenville

Wheeling Park at Brooke

Catholic Central at Conotton Valley

East Liverpool at Oak Glen, 5:30 p.m.

Indian Creek at Harrison Central, 5:30 p.m.

Shadyside at Toronto, 5:30 p.m.

Weir at St. Clairsville, 6 p.m.

Madonna, Paden City at Bishop Donahue

Girls soccer

Steubenville at Indian Creek

Morgantown at Brooke, 5:30 p.m.

Madonna at Oak Glen, 7 p.m.

Boys soccer

East Liverpool at Oak Glen

Catholic Central at Beaver Local

Brooke at Weir, 5:30 p.m.

St. Clairsville at Steubenville, 6 p.m.

Wednesday

Cross country

Brooke at Oak Glen, 4:30 p.m.

Volleyball

Steubenville at Catholic Central, 5 p.m.

Madonna, Paden City at Wheeling Central, 6 p.m.

Girls soccer

Edison at John Marshall, 5:30 p.m.

Boys soccer

Wheeling Central at Indian Creek

Catholic Central at Wheeling Park, 5:30 p.m.

Thursday

Golf

OVAC Class 3A at Crispin Golf Course, 9:30 a.m.

OVAC Class 5A at Jones Course, 9:30 a.m.

Harrison Central at Buckeye Local, 3:30 p.m.

Toronto, Steubenville, Oak Glen at Steubenville CC, 3:30 p.m.

Weir, Wheeling Central, Madonna at Williams CC, 4 p.m.

Volleyball

St. Clairsville at Steubenville

Brooke at John Marshall

Harrison Central at Union Local

Linsly at Toronto, 5:30 p.m.

Edison at Buckeye Local, 5:30 p.m.

Madonna, Notre Dame at Clay-Battelle, 6 p.m.

Girls soccer

Cambridge at Harrison Central

Catholic Central at Dover

Indian Creek at Edison, 5:30 p.m.

Steubenville at Wheeling Central, 5:30 p.m.

East Liverpool at Oak Glen, 6 p.m.

Weir at Morgantown, 6:30 p.m.

Boys soccer

Indian Creek at Carrollton, 5 p.m.

Catholic Central at Weir, 5:30 p.m.

Steubenville at Magnolia 5:30 p.m.

Oak Glen at Edison, 6 p.m.

Friday

Football

Big Red vs. Canada Prep Spartans, 7 p.m.

Edison at Weir, 7 p.m.

Oak Glen at Indian Creek, 7 p.m.

Catholic Central at Columbiana, 7 p.m.

Buckeye Local at John Marshall, 7 p.m.

University at Brooke, 7:30 p.m.

Western Reserve Academy at Harrison Central, 7:30 p.m.

Golf

Burgettstown Invitational with Madonna, Brooke, Weir, Oak Glen, Edison at Williams CC, 8 a.m.

Saturday

Football

Wheeling Central at Madonna, 7 p.m.

Toronto at Fairport Harding, 7:30 p.m.

Cross Country

Brooke at Wheeling Park Classic, 9 a.m.

Weir at Magnolia Mudhole Invitational, 9:30 a.m.

Indian Creek at Meadowbrook

Oak Glen, Buckeye Local at Spartan Invitational, 11 a.m.

Volleyball

Oak Glen at quad at Philip Barbour, 9 a.m.

Steubenville, Monerva at Dover, 10 a.m.

Meadowbrook at Edison, 11 a.m.

Harrison Central at Newcomerstown, 2:30 p.m.

Girls soccer

Edison at Harrison Central, 11 a.m.

Parkersburg South at Brooke, 11 a.m.

East Fairmont at Weir, 11 a.m.

Cambridge at Oak Glen, 1 p.m.

Boys soccer

Indian Creek at St. Clairsville, 10 a.m.

Jefferson County Christian at Edison, 11 a.m.

Oak Glen at Steubenville, noon

Cambridge at Catholic Central, 12:30 p.m.

East Fairmont at Weir, 1 p.m.

High school lineup

(Games at 5 p.m. unless noted)

Tuesday

Volleyball

Harrison Central at Buckeye Local

Indian Creek at Edison, 5:30 p.m.

Toronto at Bridgeport, 5:30 p.m.

Girls Soccer

Weir at Madonna, 5:30 p.m.

Steubenville at Edison, 5:30 p.m.

Fairmont Senior at Brooke, 5:30 p.m.

Indian Creek at Oak Glen, 7 p.m.

Boys Soccer

Steubenville at Indian Creek

Weir at Tyler Consolidated

Catholic Central at Oak Glen

Linsly at Brooke, 5:30 p.m.

Edison at St. Clairsville, 6 p.m.

Golf

Brooke at TRAC Championships at Woodridge Plantation, 9:30 a.m.

Madonna, Meadowbrook at Harrison Central, 3:30 p.m.

Weir at Indian Creek, 3:30 p.m.

Edison, Salem at Beaver Local, 3:30 p.m.

Wednesday

Volleyball

Buckeye Local at Brooke

Oak Glen at Catholic Central, 5:30 p.m.

Edison, Weir at Harrison Central, 5:30 p.m.

Madonna at Magnolia, 6 p.m.

Girls Soccer

Wheeling Central at Catholic Cecntral, 5:30 p.m.

Harrison Central at Oak Glen, 6 p.m.

Golf

Edison at Brooke, 3:30 p.m.

Conotton Valley at Harrison Central, 3:30 p.m.

Catholic Central, Steubenville, Weir, Buckeye Local at Steubenville Country Club, 3:30 p.m.

Indian Creek at Toronto, 4 p.m.

Thursday

Volleyball

Jefferson County Christian at Wilson Christian, 4 p.m.

Martins Ferry at Buckeye Local

Toronto, East Richland at Conotton Valley

Beaver Local at Oak Glen, 5:30 p.m.

St. Clairsville at Indian Creek, 5:30 p.m.

Weir at Wheeling Park, 5:45 p.m.

Girls Soccer

Brooke at Weir

Indian Creek at Madonna, 5:30 p.m.

Steubenville at Tyler Consolidated

Weir at Edison

Boys Soccer

Jefferson County Christian at Wilson Christian, 3:45 p.m.

Morgantown at Brooke, 5:30 p.m.

Catholic Central at Harrison Central, 5:30 p.m.

Cambridge at Steubenville, 6 p.m.

St. Clairsville at Oak Glen, 6 p.m.

Golf

Steubenville at Toronto, 3:30 p.m.

Oak Glen at East Liverpool, 3:30 p.m.

Brooke, University, John Marshall at Lake View, 4 p.m.

Friday

Football

Cleveland Benedictine at Big Red, 7 p.m.

Union Local at Buckeye Local, 7 p.m.

Bridgeport at Toronto, 7 p.m.

Harrison Central at Weir, 7 p.m.

Oak Glen at Beaver Local, 7 p.m.

Catholic Central at Frontier, 7 p.m.

Carrollton at Edison, 7:30 p.m.

Taylor Allderdice, Pa. at Brooke, 7:30 p.m.

Indian Creek at East Liverpool, 7:30 p.m.

Girls Soccer

Madonna at Bishops Cup, 2 p.m.

Golf

Fall Classic, Buckeye 8 Championships at Belmont Hills Country Club, 8:30 a.m.

Saturday

Football

Madonna at Tusky Catholic, 7 p.m.

Volleyball

VFW Tournament with Brooke at Oak Glen, 10 a.m.

Madonna at Bishops Cup, 10 a.m.

Toronto, Wellsville at Lisbon, 10 a.m.

Catholic Central at Beallsville, 11 a.m.

Seeds of Faith at Jefferson County Christian, noon

Girls Soccer

River View at Edison, 11 a.m.

Catholic Central at Oak Glen, noon

Harrison Central at Steubenville, noon

Weir at Tyler Consolidated, 1 p.m.

Trinity at Indian Creek, 1 p.m.

Madonna at Bishops Cup, tba

University at Brooke, tba

Boys Soccer

Tusky Valley at Indian Creek, 11 a.m.

Parkersburg South at Brooke, 11 a.m.

Harrison Central at Caldwell, noon

Edison at Cambridge, 12:30 p.m.

Cross Country

Buckeye 8 Championships at Buckeye Local, 9 a.m.

Brooke at Bridgeport Indian Run Invitational, 9:30 a.m.

Oak Glen, Weir at Chick-Fil-A Invitational at Mineral Wells, 1 p.m.